Cumhurbaşkanı Erdoğan, BBP Genel Başkanı Destici’yle görüştü: ‘Cumhur İttifakı sadece seçim iş birliği değil’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’yle, AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Mustafa Destici’yi AK Parti Genel Merkezi’ne gelişinde AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin karşıladı.

Görüşme sonrasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Mustafa Destici, Erdoğan’ı partinin 22 Ekim’de gerçekleşecek 12. Olağan Büyük Kongresi’ne davet ilettiklerini söyledi.

‘İSRAİL, GAZZE’Yİ İŞGALE HAZIRLANIYOR’

Filistin-İsrail çatışmasında sivillere yönelik saldırılara değinen Destici, “İsrail, Hamas’ın gerçekleştirdiği saldırıdan sonra bunu da dayanak tutarak ve ABD başta olmak üzere diğer batı devletlerinin de desteğini alarak Gazze’yi tamamen yerle yeksan etme, daha sonra da işgal edip İsrail topraklarına katma projesini uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Buna bütün dünyanın ‘dur’ demesi lazım” diye konuştu.

‘İSLAM DÜNYASI NET DURUŞ KOYMALI’

ABD’nin açıktan İsrail’in tarafında olmasının dünya barışı açısından kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade eden Destici, “Çağrımız sadece batılı devletlere değil, Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı… Bunların daha hızlı hareket etmesi ve net bir durum sergilemesi gerekiyor. İslam dünyası, ateşkes, barışın sağlanması için net duruş koyarsa daha erken sonuç alınacağını düşünüyorum” dedi.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİR PARÇASIYIZ’

Görüşmede, yeni anayasadan yerel seçimlere kadar belli başlıkları istişare etme fırsatı bulduklarını aktaran Mustafa Destici, kongrenin ardından tekrar bir araya geleceklerini söyledi.

Yerel seçimde iş birliğine ilişkin bir soruya Mustafa Destici, “AK Parti büyük kurultayını yaptı. Biz de 22 Ekim’de kongremizi gerçekleştirdikten sonra bunları o zaman daha net bir şekilde oturup, konuşma imkanı bulacağımızı ifade etmek istiyorum. Biz Cumhur İttifakı’nın bir parçasıyız. Cumhur İttifakı sadece seçim iş birliği demek değildir. Bir ruhu, gayesi, amacı vardır. Diğer bir önceliğimiz de Türkiye’yi bu darbe anayasasından kurtarmak, demokratik, sivil bir anayasa kavuşturmaktır” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x