Bayraktar AKINCI’dan süpersonik füze testi!

Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen AKINCI Projesi kapsamında Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), IHA- 122 Süpersonik Füze Atış Testini Sinop’ta başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Türkiye’nin insansız hava savunma araçları arasında önemli yer edinen Bayraktar Akıncı, başarılı bir teste imza attı.

Bayraktar Akıncı, Sinop’ta 55 km menzilde IHA- 122 süpersonik füze atış testini gerçekleştirdi. Füze testinin gerçekleştiği anın görüntüleri BAYKAR’ın sosyal medya hesabından paylaşıldı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 100 SAVUNMA SANAYİ ŞİRKETİ LİSTESİNE 4 TÜRK FİRMA GİRDİ!

Öte yandan Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü (SIPRI), 2022 gelirlerine göre küresel askeri harcamalar raporunu açıkladı. Dünyanın en büyük 100 savunma sanayisi firması listesine 4 Türk firması girdi. Listede ASELSAN 60, Baykar 76, Türk Havacılık Uzay Sanayii 82 ve Roketsan 100. sırada yer aldı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar şu ifadeleri kullandı: “Başarının sırrı teknolojik odaklanmada. Bayraktar TB2 SİHA gibi yüksek teknolojiye sahip tek bir ürünü dünyanın en iyisi olacak şekilde geliştirerek başarı sağlıyoruz.

“DÜNYANIN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Onlarca vasat seviye ürün yapacağımıza sadece bir tane niş ürüne odaklanarak dünyanın en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Savunma sanayisinde dünyanın ilk 100 firması arasında en hızlı gelir artışına sahip savunma sanayi firması haline geldik.

“DAHA İLERİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

2022 yılında ise satışların yüzde 85’i ihracattan kaynaklandı. 2023 yılında ise ihracat gelirinin toplam satışlar içerisinde yüzde 90’dan fazla olmasını bekliyoruz. Bu başarıyı yeni platformlarımızla daha ileri noktalara taşıyacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x