Aralarında Cumhuriyet Savcısının da Bulunduğu 7 Kişiye Ölüm Listesi Hazırlayıp, Tetikçi Tuttular!

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde hırsızlık suçundan tutuklanan iki kardeşin, aralarında kendilerini tutuklatan Cumhuriyet savcısının da olduğu 7 kişiye suikast planı hazırladığı ortaya çıktı. 

Hırsızlıktan tutuklanan Enver Ç. ve Kenan Ç. kardeşler kendilerine dava açan cumhuriyet savcısı Ali K.’yi öldürmek için tetikçi tuttu.

Sabah’tan Atakan Irmak’ın haberine göre; cezaevinde Coşkun T. isimli kişi ile tanışan iki kardeş, şahsa önce maddi yardımda bulundu. Kardeşler iddiaya göre bir süre sonra haklarında dava açan cumhuriyet savcısının öldürülmesi için Coşkun T.’ye teklifte bulundu.

Teklifi değerlendiren Coşkun T. tahliyesine kısa bir zaman kala 130 bin lira karşılığında savcıyı öldürmeyi kabul etti. Cezaevinden çıkan Coşkun T, Enver Ç. ve Kenan Ç.’nin kardeşi Murat Ç. tarafından karşılandı.

Ölüm listesinde adının yer aldığını öğrenen ve şüphelilerin Gökçeada ilçesinde keşif yaptığından haberdar olan Yalçın A. jandarmayı arayarak 7 kişinin öldürülmesi için Enver Ç. ve Kenan Ç. tarafından tetikçi tutulduğunu dışarıda bulunan Coşkun T’nin infazları gerçekleştirmesi için keşif yaptığı ihbarında bulundu.

Jandarma ekiplerinin operasyonuyla gözaltına alınan Coşkun T’nin ifadesi alındı. 

Şüpheli ifadesinde Enver Ç. ve Kenan Ç. ile cezaevinde tanıştıklarını 2 kardeşin kendilerine 130 bin lira para verdiğini ve dışarıya çıktığında Cumhuriyet Savcısı A.K. hayvancılık işleriyle uğraşan Aleksi M, Fırat A, Gökhan A, Kemal A, Şirvan A, Ümit K, ve Yalçın A. isimli şahısların öldürülmesi için teklif yaptıklarını söyledi.

Şüpheli teklifi ilk başta kabul etmediğini ancak dışarı çıktığında kabul ettiğini söyleyerek iki kardeşin dışarıda bulunan kardeşleri Murat Ç. ile keşif yapmaya başladıklarını itiraf etti.

Jandarmanın çalışması kapsamında tetikçinin telefonunda yapılan incelemede Cumhuriyet Savcısının işine giderken kullandığı güzergaha ait yol bilgileri ve yine savcıya ait fotoğraflar ele geçirildi.

İfadesinin ardından nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılığın olayla ilgili yürüttüğü soruşturma devam ediyor.

Kaynak:Sabah-Atakan Irmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x