Almanya’da Yaşayan 2 Milyonu Aşkın Göçmen İçin Çok Önemli Gelişme

Almanya’da faaliyet gösteren araştırma merkezi Correctiv, aşırı sağcı Almanya için Alternatif’in (AfD) bazı üst düzey yöneticilerinin, Avusturyalı neonaziler ile Postdam kentinde geçen yıl Kasım ayında gerçekleştirdikleri gizli toplantının görüntü ve içeriğini kamuoyu ile paylaştı.

Toplantı haberleri, vatandaşların öfkesine ve tepkisine neden oldu. Dün akşamdan bu yana sosyal medya platformları gönderi bombardımanına maruz kalıyor. Binlerce vatandaş

Buna göre toplantıda, Almanya’da yaşayan göçmen kökenli 2 milyonu aşkın insanın, Kuzey Afrika’da önceden belirlenecek bir ülkeye zorla sınır dışı edilmelerine yönelik bir plan üzerinde konuşuldu. Sınır dışı planının, Avusturyalı aşırı sağcı Martin Sellner ile ekibi tarafından oluşturulduğu ve iktidara gelmesi durumunda AfD’nin planı aynen uygulaması üzerinde durulduğu ifade edildi. Gizli toplantıda muhafazakâr parti CDU’nun iki üyesinin de hazır bulunduğu belirtildi.

AfD ve CDU, Alman parlamentosunun sağ kanadını oluşturuyor. Güncel anketlere göre, ülke genelinde CDU birinci, AfD ikinci parti konumunda bulunuyor. CDU, aynı zamanda 2021’de aktif siyaseti bırakan eski şansölye Angela Merkel’in partisi olarak biliniyor.

Haberlere göre toplantıda, AfD’nin Almanya’yı yönetmesi durumunda göçmenlere yönelik zorunlu göçün nasıl uygulanabileceği de tartışıldı. Sellner’in toplantıda, “zorunlu göçün Kuzey Afrika’da 2 milyona kadar insanı barındırabilecek bir ‘model devlete’ yapılmasının gerektiğini” vurguladığı belirtiliyor.

Öte yandan, haberlerde ayrıca, toplantının Almanya’nın büyük restoran zincirlerinden olan “Hans im Glück”ün ortaklarından Hans Christian Limmer tarafından organize edildiği iddiasına yer verildi. Limmer’in iddialar nedeniyle şirketle olan ortaklığını feshettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x