100. Yıl Cumhuriyet Koşusu için geri sayım!

Fatih Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonunun ortaklaşa düzenleyeceği 100. Yıl Cumhuriyet Koşusu’nun basın toplantısı gerçekleşti.

Basın toplantısına Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, ÜNSPED Spor Kulübü Başkanı Semra Demirer ve Hardline Nutrition Genel Müdürü Zeynep Hatipoğlu katıldı.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, yılda 230’a yakın yarışı belediye ortaklıklarıyla düzenlediklerini belirtirken, “Fatih’in fethettiği, ismini verdiği bir yerde bulunmak, ortak olmak, birlikte çok inandığımız bir organizasyonu yapmak gurur verici bir durum. Fatih Belediyesi ile bundan sonra geleneksel hale getireceğimiz bir yarışın startını veriyoruz. İstanbul’un en tarihi bölgesinin böyle bir organizasyonla halkla buluşması, bizi son derece mutlu etti. Biz de Federasyon olarak depremi yaşayan 10 ilimizden birer bayan ve erkek sporcumuzu buraya getireceğiz. Dileğim burada, nice büyük organizasyonlar yapabilmek” dedi.

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Özçelik ise “Cumhuriyetimizi kolay elde etmedik. Atalarımız, bizler için burada canlarını verdi. Biz de bu düşünceyle, bu duyguyla, nice yüzyıllar Cumhuriyetimizi yaşatacağız. Bu duyguyu güçlendirecek organizasyonların her zaman içinde yer alacağız. Koşu için geri sayım başladı. Fatih’te Türkiye’yi buluşturacağız” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında Cumhuriyet’in simge şehirleri olan Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Erzurum, Sivas, Amasya, İzmir, Samsun, Çanakkale ve Ankara’dan yola çıkan atletler, Sultanahmet’te yerlerini alacak. Sultanahmet ve Eminönü parkurunda 29 Ekim’de gerçekleştirilecek 10 kilometrelik koşuya, çok sayıda atlet ile bu coşkuya ortak olmak isteyen vatandaşların katılması bekleniyor. Katılımlar için Atletizm Federasyonu’nun resmi internet sitesinden başvuru yapılması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x