YKS Geç Başvuru Ne Zaman? YKS Geç Başvuru Nereden ve Nasıl Yapılır? Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumu Sınavı’na bu sene milyonlarca kişi girecek. Üniversite adaylarının sınava girebilmeleri için belirtilen tarihler aralığında başvuru işlemlerini yapmaları ve ücretlerini yatırmaları gerekiyor. Ancak başvuruları kaçıranlar, geç başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. ÖSYM ise geç başvuruyla ilgili bilgilerin olduğu YKS- 2023 sınav takvimini yayımladı. Peki geç başvurular hangi tarihler arasında yapılacak? Geç başvuru işlemleri nereden ve nasıl yapılır? İşte YKS- 2023 geç başvuru işlemleriyle ilgili merak edilenler…

ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) bu yıl milyonlarca üniversite adayı girecek.

Ancak adayların YKS oturumu içerisinde yer alan TYT, AYT ve YDS sınavlarına girebilmeleri için başvuru işlemlerini tamamlamaları, sınav ücretlerini yatırmaları gerekiyor.

YKS-2023 başvuruları ise bu sene 17 Nisan’da başladı, 23 Nisan saat 23:59’da son buldu.

Başvuruları kaçıranlar ya da ücretlerini yatırmayan adaylar, geç başvurularla ilgili detayları araştırmaya başladı.

ÖSYM’nın yayımladığı sınav takvimine göre geç başvurular başladı. Pek çok kişi başvuru tarihlerini ve ücretlerini merak ediyor.

YKS Geç Başvuru Nereden ve Nasıl Yapılır?

Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar, belirtilen tarihler aralığında ÖSYM’nin Aday İşlemleri bölümünden YKS geç başvurularını gerçekleştirebilecekler.

YKS başvuru ücreti ise her oturum başına 115 TL olarak belirlendi. Adayların ücretlerini yatırmaları halinde başvuru işlemleri tamamlanacak.

YKS-2023 Geç Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

YKS- 2023 geç başvurular ise 27 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında yapılacak. 3 Nisan 23:59’dan sonra başvurular alınmayacak.

YKS – 2023 GEÇ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir