Son Dakika: Kahramanmaraş’ta 5.3 ve 4 büyüklüğünde deprem… Çevre illerden de hissedildi

AFAD, saat 12.19’da merkez üssü Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi olan 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Derinliği 7 kilometre olarak ölçülen deprem, çevre illerden de hissedildi.

Habertürk canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, “Öncelikle şunu söyleyeyim art arda depremler bölgede oluyor. Zaman zaman 5’in üzerine çıkabileceğini söylemiştik. 6’ya kadar çıkabilir. 5.3 hasarlı binalar için sıkıntı oluşturuyor. Yıkılmadan önce etrafının çevrilmesi gerekiyor, insanların oraya yanaşmaması gerekiyor. Dışarıda bile hissedebileceğiniz bir deprem büyüklüğü. Bu süreç biraz sürecek, zaman zaman da büyüyecek. Artçı deprem olarak değerlendirilmesi gerekir. Sığ depremlerin şiddeti yüzeyde daha çok hissediliyor. 7 kilometre olması bu açıdan önemli” dedi.

#DEPREM

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer,  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş ilimizin Göksun ilçesinde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki artçı deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım” ifadelerini kullandı.

BİR DEPREM DAHA

AFAD verilerine göre, bölgede saat 12.23’te 4.0 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir