Oy Pusulası Neye Göre Sıralanıyor? Cumhurbaşkanı Adayları Oy Pusulasında Nasıl Sıralandı?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı; 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde kullanılacak birleşik oy pusulasında, cumhurbaşkanı adaylarının sıralamasını belirlemek için bir kura töreni düzenlendi. Kuranın ardından pusulada yer alacak olan Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan ve Muharrem İnce’nin sıralaması merak edildi. Peki oy pusulası neye göre sıralanır? Cumhurbaşkanı adayları oy pusulasında nasıl sıralandı?

Detayların tamamı içeriğimizde…

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Türkiye’nin sıcak gündeminde yer alıyor.

Seçimlere kısa bir zaman kala cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki sıralaması merak konusu oldu.

Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) çekilen kurada, seçimlerde yarışacak 4 cumhurbaşkanı adayının birleşik oy pusulasındaki yerleri netlik kazandı.

YSK Başkanı Ahmet Yener, ilk önce cumhurbaşkanı adaylarının isimlerinin yazılı olduğu fanustan isimlerin çekileceğini, ardından da adayların sıra numaralarının çekileceğini ifade etti.

www.aa.com.tr

Cumhurbaşkanı Adayları Oy Pusulasında Nasıl Sıralandı?

Çekilen kura sonucunda 1. sırada Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, 2. sırada Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, 3. sırada Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 4. sırada Ata İttifakı’nın adayı Sinan Oğan yer aldı.

Oy Pusulası Neye Göre Sıralanıyor?

Yüksek Seçim Kurulu(YSK) Başkanlığında düzenlenen kurada, her adayı temsilen bir isim belirlendi. Kura çekimini yapan isim fanustan kaçıncı sırayı çekerse Cumhurbaşkanı adayı o sıralamaya yerleşti.

Kura çekimini Kemal Kılıçdaroğlu’nu temsilen Av. Mehmet Hadimi Yakupoğlu, Muharrem İnce’yi temsilen Av. Halil İlker Çelik, Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen Av. Doç. Dr. Hüseyin Aydın, Sinan Oğan’ı temsilen Av. Kürşat Ergün yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir