İstavrit tutmak istedi, köpek balığı yakaladı

Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı Talipli Köyü mevkiinden sabah saatlerinde istavrit tutmak için denize açılan Cevdet Tarı’nın oltasına 15 dakika aralıklarla camgöz cinsi köpek balığı vurdu.

İlk vuran köpek balığının 1 metreden büyük olduğunu belirten Tarı, balığın çırpınışlarıyla oltasını kopartarak kaçtığını belirtti.

Aradan 15 dakika geçtikten sonra bu seferde yaklaşık 1 metre boyunda camgöz köpek balığının oltasına vurduğunu söyleyen Cevdet Tarı çaparilerden kurtardığı köpek balığını sevdikten sonra tekrar denize bıraktı.

Hobi olarak boş zamanlarında sık sık balık tuttuğunu söyleyen Cevdet Tarı, şöyle konuştu:

”Sabah 5.30 sıralarında yaklaşık 2 mil açıkta istavrit tutuyordum. Daha sonra oltama mezgit balığı vurmaya başlayınca istavritten yem yapıp mezgit balığı tutmaya başladım. Bir süre sonra oltamın ağırlaştığını hissettim. Çekiyorum ama gelmiyor bir türlü misinaya bir şey öyle bir asılıyor ki ellerim kesildi. Zor bela çektim ama tam su üstüne geldiğinde oltayı koparıp gitti. 1 metreden büyük bir camgözdü. Aradan 15 dakika geçti geçmedi yine oltam ağırlaştı bu sefer anladım köpek balığı olduğunu bir süre onu yorduktan sonra güçlükle çıkardım. Sanırım çapariyle köpek balığı yakalayan ilk kişiyim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x