Dogecoin’in uzun vadeli yatırımcıları, 44,8 milyar DOGE biriktiriyor

Dünya tarafından saygın olarak görülen bir analitik şirketine göre şu anda on milyarlarca Dogecoin (DOGE), öngörülebilir gelecekte kripto para varlığını elinde tutmayı planlayan yatırımcılar tarafından muhafaza ediliyor.

Çeşitli kaynaklar tarafından sağlanan verilere göre bir yıldan fazla süredir dijital varlığı elinde tutan ve “hodler” olarak adlandırılan varlıklar, şu anda 44.800.000.000 DOGE’ye sahip. Bu miktar, yazının yazıldığı sırada yaklaşık 3,76 milyar dolarlık bir piyasa değerine karşılık gelmekte.

Analitik şirket, şu anda uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan DOGE arzının, Ekim 2021’de Dogecoin fiyatının 0,30 dolar civarında olduğu dönemden bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını iddia ediyor. Piyasa istihbarat aracı, yılbaşından bu yana DOGE’ye uzun vadeli yatırım yapan kişi sayısının sürekli arttığını da bizlere kanıtlıyor.

Yine aynı kaynakların bilgisine göre DOGE hodler’lerin sayısı, tüm Dogecoin cüzdanlarının %74,66’sını temsil eden 3,18 milyon adresle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ana meme-coin, son birkaç günde yaşam belirtisi göstermeye başladı ve bu da Dogecoin (DOGE) uzun vadeli yatırımcı sayısının artmasına yol açtı.

Dogecoin fiyatı, 28 Mart’ta haftanın en düşük seviyesi olan 0,071 dolardan toparlanarak 28 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,085 dolara ulaştı. Bu, %20’den fazla bir artışa denk geliyor.

Kaynaklar tarafından sağlanan verilere göre Dogecoin’in son fiyat artışı nedeniyle, DOGE yatırımcılarının %61’i kâr elde ederken %34’ü zarar etti ve sadece %5’i yatırımlarının değişmediğini gördü.

Bu yazı yazıldığı sırada bir Bitcoin 0,084 ABD dolarına satın alınabilir durumda. Bu durum, belirli bir zaman sonra değişiklik gösterebilir.

Bu makale ilk olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir