Bu Altcoin İçin Insider Selling: Hızla Coinler Satılıyor!

Piyasa değerine göre ilk 100 altcoin arasında yer alan Klaytn (KLAY), geçen haftadan bu yana sessizce düşüyor. İddialara göre, Kracker Labs tarafından yönetilen çeşitli hesaplar spekülatif bir şekilde piyasaya yüklü miktarda Klay token boşaltıyor.

Zero Reserve ile ralli yapan Klaytn, insider selling iddialarıyla çift haneli düşüyor

Klay fiyatı Mart ayında Zero Reserve’ün açıklanmasının ardından keskin bir yükseliş göstermiş ve geçen yıl yaşanan FTX krizinin ardından yatırımcılara umut olmuştu. Ancak insider selling yapıldığına dair en son haberler, Klay’in fiyatının önemli ölçüde düşmesine ve elde ettiği tüm kazanımları kaybetmesine neden oldu.

Insider selling iddiaları, kripto piyasası bilgi kanalının operatörü Byun Chang-ho tarafından dile getirildi. Crust çalışanları tarafından oluşturulan şirket içi bir girişim olan Kracker Labs tarafından yönetilen çeşitli hesaplarda sürekli olarak büyük miktarlarda Klay token satıldığı iddia edildi. Klay fiyatı haber akışının ortasında geçen haftadan bu yana %20 değer kaybetmiş durumda.

Klaytn ekibi, Kracker Labs’tan gerçeklerin açıklanmasını talep etti

Klaytn ekibi yaşananları oldukça ciddiye alıyor. Insider selling iddiaları, gelecekte Klay’e yatırım yapmaktan çekinen yatırımcılar arasında önemli bir güven kaybına yol açtı. Klaytn Foundation’ın CEO’su Seo Sang-min, Kracker Lab’ın devasa KLAY satışından duyduğu hayal kırıklığını dile getiriyor.

Kaytn Vakfı’nın CEO’su altcoin yatırımcılarından özür diledi

9 Mart’ta CEO, Klaytn topluluğundan özür diledi ve Vakfın olaydan toplulukla aynı anda haberdar olduğunu söyledi. Kracker Lab tarafından yapılan toplu satışla ilgili tartışma, CoinSagwan Academy’nin operatörü Byun Chang-ho’nun ilgili işlemleri açıklamasının ardından 8 Mart’ta su yüzüne çıkmaya başladı.

CEO, açıklamalarında, “Bu konuyu çok ciddiye alıyoruz ve önlemleri ve nüksün önlenmesini ciddi bir şekilde tartışıyoruz” dedi. Ancak, Kracker ekibinin KLAY token satışlarını gizlemek için neden Tornado gibi ‘mix’leri’ kullandıklarından veya Vakfın Talknomics’in yeniden tasarımıyla ilgili dahili bilgileri kullanıp kullanmadıklarından bahsetmedi.

Bu olay, insider selling ve kripto para piyasasında şeffaflık ihtiyacıyla ilgili endişeleri artırıyor. Kaytn Vakfı henüz konuyla ilgili daha fazla güncelleme sağlamadı. Kriptokoin.com olarak son günlerde gündeme gelen hack olaylarına bu yazıda yer verdik.

Klaytn hakkında

Klaytn, öncelikli olarak metaverse, GameFi ve içerik oluşturucu ekonomisine odaklanan halka açık bir Blockchain’dir ve Haziran 2019’daki resmi lansmanından bu yana Güney Kore’de baskın Blockchain platformu olarak ortaya çıkmıştır. Singapur’daki uluslararası üssü ile Blockchain’i artık aktif olarak çeşitli iş girişimleri yoluyla küresel varlığını genişletiyor. Klaytn, bu genişlemeyi desteklemek için Ağustos 2021’de kurulmuş, Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Klaytn Foundation tarafından yönetilen ve finanse edilen Klaytn Büyüme Fonu’nu kurdu. Fonun amacı, Klaytn ekosisteminin büyümesini desteklemektir. ve bağlı şirketleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir