Binance Balinası Bu Altcoin’i Hızla Çekiyor! ‘Fırlama Bekleniyor’

Veriler, bir Binance balinasının 11,4 milyon dolarlık LTC çektiğini gösteriyor. Bu da piyasada daha fazla birikimin gerçekleşebileceğinin bir işareti olarak değerlendiriliyor. Bu arada, kripto analisti Tony’ye göre, genişleyen bir köşegen bitişi olarak adlandırılan potansiyel bir Elliott Wave Teorisi grafik modeline göre, Litecoin için yükseliş başlıyor olabilir.

Binance balinası, büyük bir LTC yığını çekiyor

Balina izleme platformu Whale Alert, geçtiğimiz gün Litecoin Blockchain’de büyük bir işlem tespit etti. Bu transfer, işlemin yapıldığı sırada yaklaşık 11,4 milyon dolar değerinde olan 122.769 LTC’nin hareketini içeriyordu. Aşağıda, bu büyük LTC aktarımıyla ilgili bazı ek ayrıntılar bulunuyor ve bu, etrafındaki bazı bağlamlara ışık tutabilir.

Görünüşe göre bu işlem, gönderene yalnızca 0,00004516 LTC gibi önemsiz bir ücrete mal oldu / Kaynak: Whale Alert

Yukarıda görebileceğiniz gibi, bu büyük Litecoin transferinin girdileri, Binance borsasına bağlı bir cüzdandan gelirken, alıcı anonim bir cüzdandı. Bilinmeyen cüzdanlar genellikle bilinen herhangi bir merkezi platformla (bir borsa gibi) bağlantısı olmayan adreslerdir ve bu nedenle, büyük ihtimalle cüzdan sahiplerinin kişisel gözetim cüzdanları olabilir.

Binance balina işlemlerin olası etkileri neler olabilir?

Kripto paraların bir borsadan site dışındaki bir kişisel cüzdana taşındığı bu tür transferlere ‘borsa çıkışları’ denir. Genellikle yatırımcılar, kripto paralarını bu platformlardan uzun süre tutmak için kişisel adreslerine çekerler. Bu nedenle borsa çıkışları varlığın fiyatı üzerinde yukarı yönlü bir etki sağlayabilir. Mevcut durumda, ilgili kripto paraların hareketi çok büyük olduğundan, bunun arkasında bir balina varlığı olması muhtemel.

Balinalar, bir varlığın büyük rezervlerini elinde bulunduran yatırımcılardır ve bu nedenle aynı anda yüksek hacimli kripto paraları hareket ettirebilirler. Bu, onlara bazen fiyat üzerinde gözle görülür etkilere neden olma gücü verir. Bu nedenle davranışları genellikle göz önünde bulundurulması gereken bir şey olabilir. Burada balina, Binance borsasından çok sayıda token çekti ve bu, sahibinin bu tokenleri yeni satın aldığının ve şimdi onları HODL’a götürdüğünün bir işareti olabilir. İlginç bir şekilde, aynı balina, aşağıdaki ayrıntıların gösterdiği gibi, sadece birkaç gün önce bir çıkış yaptı.

Başka bir büyük LTC işlemi / Kaynak: Whale Alert

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son zamanlarda, Litecoin’in fiyatı hızlı bir yükseliş trendi gösterdi ve çoğu varlığı geride bıraktı. Bu tür zamanlarda, bazı balinaların kar elde etme fırsatı hala sıcakken saldırmak için acele etmesi nedeniyle, borsalara para yatırılması alışılmadık bir durum değil. Ancak, bu fiyat artışı gerçekleşirken bu balinanın bazı büyük geri çekilmeler yapmış gibi görünmesi, yatırımcının fiyatta güçlü bir yükseliş inancına sahip olduğu ve rallinin daha da devam edeceğine inandığı anlamına gelebilir. Açıkçası, bu yalnızca, bu borsa çıkışları gerçekten birikim göz önünde bulundurularak yapılmışsa geçerli olacaktır. Bunun yerine peer-to-peer (P2P) alım satımlar yoluyla satış düşünülerek yapıldıysa, varlık bunun yerine düşüş etkisi hissedebilir.

Kripto piyasası iyileşirken Litecoin kalkışa hazırlanıyor

Litecoin, 2017 boğa piyasasından bu yana gözden düştü. Kripto para birimi, dijital altın bir parça kömür tutmaya daha çok benzediği için bir zamanlar Bitcoin’e gümüş olarak kabul edildi. Altcoin, Bitcoin, Ethereum ve piyasanın büyük bir kısmından büyük ölçüde düşük performans gösterdi. Parlak yeni kripto paralar lehine piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminden düştü. Ancak genişleyen bir diyagonal grafik modeline göre tüm bunlar bir anda değişebilir.

Elliott Wave Teorisine göre genişleyen bir diyagonal, yukarı doğru eğimli bir üst direnç trend çizgisi ve tek başına daha az dik, yukarı doğru yavaşlayan bir alt destek trendi ile genişleyen bir modeldir. Fiyat, birbirini izleyen olumlu büyüme ve doğru davranış dalgalarında her bir trend çizgisi arasında ileri geri sekiyor. Model gerçekten de piyasa dinamiklerinin doğru bir yorumuysa, Litecoin potansiyel olarak modelin son ve en güçlü dalgası için hazırlanıyor.

LTC, yılların en büyük rallisine hazır olabilir / Kaynak: TradingView

Bu neden bir süreliğine LTC büyümesinin sonu olabilir?

Litecoin için mevcut projeksiyon, token başına 1.400 doları aşan fiyat hedefleri ile yükseliş yönünde olsa da, genişleyen diyagonal tipik olarak yalnızca bir öncü veya bitiş modeli olarak şekilleniyor. Öndeki köşegenler tipik olarak bir hareket dalgasında 1. dalga yerleşiminde veya 5. dalga yerleşiminde görünür. Litecoin zaten daha büyük dereceli birkaç dalga oluşturduğundan, model büyük olasılıkla biten genişleyen varyanttan daha fazla. Bu, LTC’deki bir sonraki güçlü artışın ardından, bunun yıllarca süren son olabileceğini düşündürebilir.

Litecoin, tıpkı Bitcoin gibi, onu menkul kıymetten çok bir emtia gibi yapan çeşitli özelliklere sahiptir. Borsada 3. dalga en uzun ve en güçlüyken, emtia piyasalarında 5. dalga en çok şiddeti getirir. Belirli grafik modeli ve gelişimi, son dalganın, eğer bu Elliott Wave sayısı doğruysa, yılların en büyük ve en akılda kalan dalgası olacağını gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir