Antakya’da yıkılan binada tüm ailesini kaybetti

Kahramanmaraş merkezli depremler birçok ailenin ocağına ateş düşürdü.

Enkaz altında annesini, babasını, kardeşini, sevdiklerini kaybeden insanlar acılarıyla baş başa kaldı.

Antalya’nın Serik ilçesinde yasayan Esra Durgut, Antakya’da meydana gelen depremde anne, baba ve kardeşlerini kaybetti.

Elinde ailesinden sadece bir fotoğraf albümü kalan kadın, büyük acı yaşadığını belirterek, “Kendimi boşlukta ve kimsesiz hissediyorum.” dedi.

“Son kahvaltılarıymış”

Durgut yaşanılanları şöyle anlattı:

Antakya merkezde yaşıyorduk biz. Annem, babam, kardeşlerim. Depremde hepsi vefat etti. 4 katlı apartmanın giriş katında oturuyorlardı. Ben haberi dayımlardan aldım. Telefonları çalıyordu ama cevap veren yoktu, ulaşamadık. Annem babam 1 ay önce yanıma ziyarete gelmişlerdi ama her gün görüntülü konuşuyorduk. En son annemle görüştük. Çalıştığı yeri gösterdi, ‘yoruluyorum’ dedi. Babam da pazar günü yaptığı sabah kahvaltısının resimlerini atmıştı. Demek ki son kahvaltılarıymış. O gün annemle çok konuşamamıştık, internet olmayınca, yorgundur diye akşam da aramamıştım. Sabah da haberleri geldi. Hepsini kaybedince boşlukta kimsesiz gibi hissediyorum.

“Enkaz başında bir umut bekledik”

Tarif edilemeyen bir duygu yaşadığını belirten Durgut, şu ifadeleri kullandı:

Kız kardeşim üniversite mezunuydu, erkek kardeşim daha 15 yaşındaydı, lisede okuyordu. Babam ayakkabı imalatçısıydı, annem de yeni işe başlamıştı. Hepsini kaybettim, yalnız kaldım. Deprem haberini alınca hemen Antakya’ya gittik. Gece oradaydık, enkaz yerine geldiğimde evimiz tanınmayacak haldeydi. Orada 6 aylık çocuğumla çadırda kaldık. Eşim enkazın başında kaldı, her gün bir umut bekledik ama olmadı. Hepsinin 8. gün art arda enkazdan cesetleri çıktı. Ertesi gün 14 Şubat’tı hatta kız kardeşimin sözlüsü de oradaydı. Sevgililer Günü’nde sevgilisini toprağa koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir